четверг, 17 сентября 2015 г.

Краєзнавча віртуальна подорож «Архітектурне та естетичне обличчя Херсона»



Дуже цікавим і пізнавальним заходом була проведена 15.09.2015 краєзнавча віртуальна подорож «Архітектурне та естетичне обличчя Херсона», де гості ознайомились з історією та сьогоденням міста.
Було представлено слайди про рідне місто його архітектуру, цікаві розповіді про найцікавіше, що можна побачити в Херсоні. Захопливим і став перегляд краєзнавчої літератури біля книжкової виставки «Живе задумливий і жвавий, і неповторний мій Херсон», де кожен бажаючий міг доторкнутись до особливостей національного характеру, світогляду, психології рідного міста, його пам’ятних місць, прилучитись до славної історії рідного краю.
Наприкінці заходу було проведено гру «Цікаві місця Херсона». Присутні з захопленням приймали участь, переможців було нагороджено подарунками.
Захід було проведено бібліотекарем І категорії Кузовою І.С. для юнацтва, присутніх 14 чол.


вторник, 15 сентября 2015 г.

«Сини твої Україно, славетні гетьмани»


11.09.2015 в приміщенні бібліотеки - філії № 14 бібліотекарем Бабенко О.В. було проведено для членів клубу «Древо пізнання» годину історичних повідомлень «Сини твої Україно, славетні гетьмани». Вони дізнались, що Україна втратила одного з найвидатніших своїх діячів - гетьмана Б.Хмельницького. Своїм виключним адміністраційним талантом він зумів розбурхане повстанням море, під час постійної війни, перетворити в міцну державу зі стрункою системою адміністрації, з новими законами, новим соціальним ладом; зумів дипломатичним хистом лавірувати між ворожими сусідами . Богдан Хмельницький спромігся перетворити "повстання рабів", як називали українську революцію поляки, на міцну державу з якою шукали союзу та зв'язків великі держави, а з маленького козацького міста Чигирина зробити осередок Східної Європи, де зустрічалися дипломати різних держав. Не Москва, а Чигирин став центром політичного життя Європи.
Богдана Хмельницького порівнювали з Кромвелем, але була між ними велика різниця: Кромвель мав стару державу з налагодженою адміністрацією, армією, Хмельницький - розбурхану повстанням масу людей з протилежними інтересами та бажаннями. Також читачі дізнались про останні його дні, які були трагічними. Розкол серед старшини, заворушення у війську . Не можна упускати з ока, що тривала діяльність Б. Хмельницького лише дев'ять років: з 1648-го по 1657-ий. Протягом того часу безперервно йшли війни, в яких він виявив свої виїмкові таланти стратега та організатора. Він командував непідготовленою до таких воєн армією, яка складалася з різноманітних елементів: реєстрових козаків, вишколених польськими командирами на європейський кшталт; запорожців з їх особливою тактикою; повстанців, слабо озброєних, невишколених до бою, бо не було часу; татарських орд з їх власною командою. Не зважаючи на це, Хмельницький, завдяки глибоко опрацьованим планам воєнних операцій та військовій дисципліні, яку вніс він в аморфну озброєну масу, завдавав поразку за поразкою зразковій польській армії, підсиленій німецькими вояками. Усі поразки Хмельницького, а їх було небагато, не можна класти на карб його як вождя, бо їх зумовлювали передусім зради союзників-татар, що своєю підступністю виривали гетьманові з самих рук забезпечені перемоги: під Зборовом, Берестечком і, нарешті, під Жванцем. Два рази - під Зборовом та Жванцем - король Ян Казимир був у безвихідній ситуації, з якої врятували його татари. Військова діяльність Хмельницького тісно пов'язана з дипломатичною. В цій ділянці діяльності гетьмана найтяжче знайти пояснення, і єдиний ключ до зрозуміння його політики лежить у зрозумінні історичних подій та головної мети життя Хмельницького: здобути Україні незалежність. Перші кроки Хмельницького, від Жовтих Вод до Замостя, усвідомив він не як революцію, як війну з Польщею за незалежність України, а лише як бунт, як повстання "черні" проти панів, проти шляхти, яка не слухала короля. Супроти короля Владислава IV Хмельницький, як і інші проводирі повстання, залишався лояльним. Коли Богдан Хмельницький зрозумів велич справи, яку почав, тоді він повів, з почуттям національної свідомості та гідності, тверду, безкомпромісну політику: за всяку ціну здобути і забезпечити незалежність Українській Державі, в якій він був з Божої ласки володарем. З того часу, з 1649 року і аж до смерті, йшов Хмельницький до цієї мети.
Після прослуханої цікавої розповіді бібліотекарем, байдужих до біографії гетьмана не залишилось. Кожен висловлював свою думку та враження. Читачі з задоволенням подивились тематичну полицю « Сини твої, Україно!» та були ознайомлені з літературою нових надходжень.
Шановне юнацтво!
Ми запрошуємо Вас на наступний захід до бібліотеки!


Географічна подорож «Венеція місто-музей , місто-сон»



9.09.2015 року в приміщенні бібліотеки – філії № 14 для членів клубу «Древо пізнання» бібліотекарем Бабенко О.В. була проведена географічна подорож : «Венеція місто-музей, місто- сон». Наші читачі дізналися що Венеція - місто в Північній Італії. Це морський курорт, центр міжнародного туризму світового значення, місце проведення міжнародних кінофестивалів, художніх виставок. Венеція - область у побережжя Венеціанської затоки Адріатичного моря, адміністративний центр області й провінції. Венеція знаходиться в чотирьох кілометрах від "твердої землі" і в двох від відкритого моря, розташована на 119 островах, оточених 150 каналами, які сполучені між собою 400 мостами. Всі мости настільки високі, що човни можуть спокійно курсувати під ними, не дивлячись на те, що за останніх 200 років рівень води піднявся на 50 сантиметрів. З материком її сполучає чотирикілометровий автомобільний міст.
Члени клубу з великим задоволенням переглянули слайдову презентацію «Венеція - місто романтиків , місто для закоханих на воді», яка розкрила їм велику кількість визначних архітектурних пам'яток, музеїв, театрів та ін.


Не залишила байдужими наших читачі і розповідь про Собор Святого Марка, який був зведений в 11 столітті , і зразком для його будівництва послужила церква Апостолів у Константинополі, обрису його фундаменту мають форму хреста. У соборі, крім інших унікальних речей, є самий головний експонат - Pala D'oro. Це прямокутник розмірами 3 на 1 метр, весь осипаний перлами, дорогоцінними й напівкоштовними каменями. Над його створенням працювали в чотири етапи протягом 500 років!
Була проведена захоплююча гра – подорож «Карнавалами Венеції». Читачі розповідали про щорічні заходи, які вони знають , і які проводяться з особливим розмахом на карнавалах, на яких з'являються галантні кавалери і вишукані пані, одягнені в неповторні пишні середньовічні вбрання і в знамениті венеціанські маски.
На заході члени клубу «Древо пізнання» були ознайомлені з творчість зодчих Палладіо, Лонга, Сансовіно та інших, художників Джорджоне, Тиціана, Тінторетто, Веронезе , Тьєполо, Гварді, Каналетто. Багато вражень було про Галерею Академії мистець та Палац дожів де є колекція картин художників Венеціанської школи. Розповідалось про численні художні твори які прикрашають венеціанські палаци та храми. По закінченні географічної подорожі для читачів було проведено міні - анкетування , де кожен мав змогу висловити свої враження та написати свої побажання колективу бібліотеки.
Шановна молодь та члени клубу «Древо пізнання»!
Ми запрошуємо Вас на наші наступні заходи.
Завжди раді вам!